Üç Güzeller Peri Bacaları

Üç-Güzeller-peri-bacalari
Üç-Güzeller-peri-bacaları

Ürgüp Nevşehir Karayolu üzerinde bulunan bu peri bacaları adeta Kapadokya’nın sembolüdür. 3 adet peri bacasının bir arada bulunması ve bu güzelliklerin Ürgüp girişinde olması nedeniyle en çok ziyaret edilen destinasyonlardan biridir.

Hemen hemen Kapadokya bölgesine gelen herkesin burada bir resmini görmeniz mümkündür. Üç güzeller ismini Mersin Narlıkuyu da bulunan üç güzeller mozağinde de görmek mümkündür. Bilindiği Üzere Kapadokya Peri Bacaları oluşumunu 10 milyon öncesinde başlamış olup günümüzde oluşumu halen devam eden peri bacaları da görmek mümkündür. Bu Peribacaları’nın oluşumunun hangi dönemde olduğu bilinmese de Nevşehir Kapadokya ve Ürgüp’ün sembolü olmaya devam edecektir.

Üçgüzeller Peribacaları’nın bulunduğu yerdeki vadiden yürüyüşle farklı oluşumlar ve güzelliklerde görmek mümkündür. Ayrıca panaromada bulunan dürbünlerden de vadi ve diğer peri bacalarını görmeniz mümkündür.

Panaroma’nın hemen yanında bulunan hediyelik eşya satıcılarından da hediyelik eşya alabilir sevdiklerine armağan edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir